Najlepsze zastosowania dla świec i podgrzewaczy
Najlepsze zastosowania dla świec i podgrzewaczy
Najlepsze zastosowania dla świec i podgrzewaczy

 

Używanie świec w przestrzeni domowego zacisza jest bardzo popularnym sposobem na stworzenie przytulnej atmosfery. Wraz z walorem estetycznym łączy się zapach i wielorakie zastosowanie. Podgrzewacze - tealighty, są małymi świeczkami w zazwyczaj aluminiowej otoczce. Przedstawiamy najlepsze ich zastosowanie.

Podgrzewacze typu tealight to małe świeczki w okrągłym pojemniczku wykonanym najczęściej z aluminiowej otoczki. Ich angielska nazwa pochodzi od pierwotnego zastosowania. Na samym początku służyły one do rytuału parzenia herbaty w Japonii. Następnie do podgrzewania dzbanka z herbatą. Z upływem lat rozszerzono ich wykorzystywanie w gospodarstwach domowych na całym świecie.

Najpopularniejszymi podgrzewaczami w Polsce są te o średnicy 39 mm oraz 59 mm. Występować mogą w kolorze bieli, kremu oraz wielu innych. Wykonane są najczęściej z parafiny. Coraz większym powodzeniem cieszą się te również z wosku sojowego. Podgrzewacze możemy podzielić na zapachowe i bezzapachowe.

Zależnie od wysokości pojemniczka podgrzewacze klasyczne dobrej jakości powinny palić się około 4 godziny. Natomiast te, które wykonane są z wosków roślinnych starczą na około 5 godzin spalania.

Podgrzewacze bezzapachowe idealnie sprawdzą się do podgrzania potrawy na rodzinnym stole. Pod specjalnie przeznaczonym naczyniem wkłada się kilka sztuk podgrzewaczy, które zapewnią ciepłą potrawę. Z podobnym naczyniem można przygotować ciepłe czekoladowe lub serowe fondue.

Podczas panującej jesieni czy zimy, warto zadbać o swój nastrój. Gdy aura zza oknem nie sprzyja dobremu samopoczuciu, można wykorzystać kilka zapalonych podgrzewaczy w ulubionym zapachu. Naśladując Duńczyków oddając się w klimat stylu hygge.

Inną alternatywą dla poprawienia swojego nastroju jest lekka zmiana we wnętrzu. Kilka świeczników lub lampionów z podgrzewaczami można postawić na przykład na komodzie z pewnością spodobają się innym domownikom. Nie jest to sposób na jedną porę roku. W zależności od zmiany pogody czy miesiąca wybór świeczników jak i zapachów podgrzewaczy jest nieograniczony.

Jeśli wspólne biesiadowanie na zewnątrz w gronie znajomych to kusząca propozycja można wykorzystać podgrzewacze do odstraszania komarów. Ustawione na różnej wielkości świecznikach pomogą w przyjemniejszym spędzaniu czasu.

Nawiązując do początkowego zastosowania tealight w Japonii, warto wykorzystać specjalnie do tego stworzony dzbanek z miejscem na podgrzewacz. Herbata nie wystygnie - a goście będą zadowoleni.

Dla tych którzy, jeszcze nie wycinali dyni na Halloween, polecamy wypróbować ten sposób. Do wykrojonej dyni włóż zapalony podgrzewacz. Na wieczór efekt Cię zaskoczy, a możliwe, że i przestraszy. Dzieci z pewnością będą również zadowolone z manualnej zabawy.

Podgrzewacze ocieplą nie tylko atmosferę wśród grona znajomych czy rodziny, ale pomogą dodać zdjęciom na Instagramie głębi i miękkości.

Natomiast połączenie wosków, olejków eterycznych wraz z bezzapachowym podgrzewaczem umieszonym na spodzie kominka - sprawi, że w domu znikną niechciane zapachy. Kominek do wosków odświeży również design wnętrza.

Dla pary zakochanych nie ma nic przyjemniejszego jak wieczór tylko we dwoje. Ułożone serce z podgrzewaczy zostanie w pamięci na bardzo długo. Pamiętaj, jednak o zabezpieczeniu powierzchni, na której zostaną zapalone podgrzewacze.

Przypominamy, że korzystając z podgrzewaczy np. w lampionie, na podstawce, w świeczniku nie należy ich pozostawiać bez opieki. Aluminiowa osłona podgrzewaczy zapewnia bezpieczne korzystanie z ognia, jednak nie można przewidzieć przypadków rozproszenia ognia.

 

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze